A LA BIBLIOTECA

CINEMA LLIURE A LA BIBLIOTECA
FEBRER-MARÇ 2017

De la mà de Cinema Lliure a la Platja arriba Cinema Lliure a la Biblioteca!Perquè després de l’experiència del millor cinema independent que es projecta a l’estiu
a la platja de Barcelona, segueixis gaudint d’una selecció de documentals de qualitat, de franc i produïts a casa nostra, quan arriba el fred.

18:30h o 19:00h (segons la sessió) CURT BIBLIOCURTS + DOCUMENTAL


DIMECRES 1 FEBRER – 19:00H
B. Guinardó – Mercè Rodoreda
EL RUISEÑOR Y LA NOCHE, CHAVELA VARGAS CANTA A LORCA

Direcció: Rubén Rojo Aura.
Producció: Mago Production

La cantant nonagenària, emblema de la cançó llatinoamericana, va complir, en el seu últim any de vida,
el seu darrer desig: retre homenatge al poeta de Granada, i , finalment, reunir-se amb el seu amic més enllà de la mort.

Curt: Escudella
Lluís Miñarro (2015)
6’(Ficció).


DIMECRES 8 FEBRER – 18:30H
B. El Clot – Josep Benet

PAULS PLANET

Direcció: Aleix Barba i Marc Sirisi
Producció: RVfilms

Un documental que parla de la gira que ha fet un cantautor folk en bicicleta per tota Catalunya (55 concerts en 60 dies i 2.080 km).

Curt: Gabriel
John English, Tom Garner, Gennie Allcott, Cecilia Rowson, Magda Petford, Olivia Hains,
Molly Vincent, Anne Lebreton, Adèle Vaupré, Sara Coello, Roxana Bratu, Joseph Barker, Bart Grugeon, Emma (2016).
7’ (Documental).


DIJOUS 16 FEBRER – 19:00H
B. Xavier Benguerel
UN ALTRE ESCENARI

Direcció: Norma Nebot
Producció: Mago Production

Documental sobre les vides d’un grup d’homes del Centre Penitenciari de Quatre camins a través de les sessions de teatre que hi fan.

Curt: Lo cantaba Nina Simone
Mireia Llinàs Ventura (2015).
17’ (Ficció).


DIMARTS 21 FEBRER – 19:00H
B. Vapor Vell
VENID A LAS CLOACAS: LA HISTORIA DE LA BANDA TRAPERA DEL RÍO

Direcció: Daniel Arasanz
Producció: Mago Production

Un homenatge celebrat a Madrid ens permet descobrir un dels grups més salvatges del rock espanyol.

Curt: En la azotea
Damià Serra (2015).
12’ (Ficció).


DIJOUS 23 FEBRER – 18:30H
B. Barceloneta – Fraternitat
MORIR DE DÍA

Direcció: Laia Manresa i Sergi Díes
Producció: Estudi Playtime

Documental que narra la història de la societat espanyola des de la seva Transició fins als nostres dies a través d’una de les seves cares ocultes: l’heroïna.

Curt: La paciència de l’aigua
Guillem Almirall (2016).
15’ (Ficció).


DILLUNS 6 MARÇ – 19:00H
B. Sant Gervasi – Joan Maragall
PERE CLADERS, TOCANT DE PEUS AL CEL

Direcció: Raúl Cuevas
Producció: Boogaloo Films

Un documental que fa un retrat íntim de l’escriptor, de la seva vida i de la seva obra a partir de materials del seu arxiu personal i de l’arxiu de televisió i premsa.

Curt: La sang
Sergi Rubió (2016).
7’ (Ficció).


DILLUNS 13 MARÇ – 19:00H
B. Poble-Sec – Francesc Boix
AHORA ES CUANDO

Direcció: José Miguel Pérez
Producció: Humada33 i Esto no para

El film narra la història d’un xilè que viu a Barcelona amb la seva família i que ha treballat de tot sense aconseguir mai l’estabilitat laboral.
Sense feina i hipotecat està a punt de ser desnonat.

Curt: Campanya
Catarina Brites Soares, Lara Curto, Alejandro Cabrera, Damian Depetris, Andy Alonso.
27’ (Documental).


DILLUNS 20 MARÇ – 19:00H
B. Sant Gervasi – Joan Maragall
YOUR LOST MEMORIES

Direcció: Alejandro Marzoa i Miguel Ángel Blanca Producció: Boogaloo Films
Your Lost Memories és un projecte web que té com a objectiu localitzar els propietaris de pel·lícules de 8mm trobades a mercats de segona mà d’arreu del món.

Curt: Timelaps
Aleix Castro (2016).
11’20’’ (Ficció).


DILLUNS 27 MARÇ – 18:30H
B. Camp de l’arpa – Caterina Albert
HOY EL DÍA SE REPITE DIFERENTE

Direcció: Xavier Baig i Òscar Moreno
Producció: REC Produccions

Documental que narra el dia a dia dels últims sis mesos de la vida d’en Toni.

Curt: El abrazo
Iñaki Sánchez Arrieta (2015).
10’ (Ficció).